Роберт Де Ніро втретє очолить журі Каннського кінофестивалю

Американський актор Роберт Де Ніро цьогоріч очолить журі 64-го Міжнародного Каннського кінофестивалю, який пройде з 11 по 22 травня 2011 року.

ДеНіро вже двічі був удостоєний цієї честі.

"Роберт Де Ніро з самогопочатку своєї акторської кар'єри тісно пов'язаний з Каннським кінофестивалем, адже фільм Мартіна Скорсезе Таксист, у якому він виконав головну роль, бувудостоєний в Каннах 1976 року Золотої пальмової гілки", - підкреслив у своїй заяві президентфестивалю Жиль Жакобі його художній директор Тьєррі Фремо.

Вони відзначили, що Де Ніроволодіє талантом перевтілення, і, якхамелеон, вживається у роль,що стаєчастиною його самого.

"Для мене це і актор, ірежисер – іноді ми забуваємо, що він також і режисер. Де Ніро зняв два фільми. Це свого роду жива легенда, священна фігура. Він длямене і колега, бо створив у Нью-Йорку кінофестиваль, який називається КінофестивальТрайбека. Ця людина дуже багатогранна. Тож, не згадуючи вже про його талант, популярність і повагу, яку вселяє його кар'єра, вінвзагалі нам здався ідеальним кандидатом. До того ж, я з ним говорив раніше нацю тему, ізнав, що участь в журі його цікавила. Ну а цього року робочийграфік Робертадозволив йому це зробити", - заявив Тьєррі Фремов інтерв'ю Radio France Internationale.

У свою чергу, Роберт Де Ніро зазначив:"Побувавши головою каннського журі вже двічі у 80-ті роки, я заздалегідь знаю, що, як переді мною, так і перед моїми друзями, що також входять до його складу, стоїть вельми нелегкезавдання".

"У той же час, ярадий і гордий, що організаційний комітет фестивалю довірив меніцю роль", - додав актор.

Імена інших членів журі, а такожконкурсна програма фестивалю будуть відомі згодом.

Нагадаємо, що минулого рокуголовою журі Каннського кінофестивалю бувамериканський режисер Тім Бертон. Золоту пальмову гілку тоді завоював тайський режисерАпічатпонг Вірасетакул за фільм Дядечко Бунмі, який міг згадати свої минуліжиття (Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives).


За матерiалами: NEWSru.com, Радіо Свобода

Рекомендуємо прочитати: